1 / 3

Condition Report

Lot 71

Sale 1246 - Pre-Columbian & Ethnographic Art
Oct 12, 2023 10:00AM CT
Online / Chicago
$500 - 700
$945

A Chiriqui Polychrome Plate
Panama or Costa Rica, Circa 500-1000 A.D.
Diameter 11 3/4 inches (29.85 cm).

Provenance

Condition Report