1 / 4

Condition Report

Lot 70

Sale 1246 - Pre-Columbian & Ethnographic Art
Oct 12, 2023 10:00AM CT
Online / Chicago
$400 - 600
$1,512

A Nicoya Polychrome Vulture Effigy Vessel
Costa Rica, Circa 500-1000 A.D.
Height 11 3/4 inches (29.85 cm).

Provenance

Condition Report