1 / 3

Condition Report

Lot 69

Sale 1246 - Pre-Columbian & Ethnographic Art
Oct 12, 2023 10:00AM CT
Online / Chicago
$600 - 800
$945

A Nicoya Polychrome Effigy Vessel
Costa Rica, Circa 500-1000 A.D.
Height 20 inches (50.8 cm).

Provenance

Condition Report